Nawigacja

  • ZAKOŃCZENIE  ROKU SZKOLNEGO  2024/2025. ROZKŁAD JAZDY AUTOBUSU

    ZAKOŃCZENIE  ROKU SZKOLNEGO  2024/2025

    W SZKOLE  PODSTAWOWEJ  IM. MIESZKA I 

    W  DRZONOWIE

     

    ODBĘDZIE SIĘ  27 CZERWCA 2025 R.   

    KLASY I-III – GODZINA  8:00

    KLASY IV-VIII – GODZINA 10:30

    ZAKONCZENIE__ROKU_SZKOLNEGO__2024-2025.pdf

  • Pozalekcyjne zajęcia komputerowe - Laboratoria przyszłości

    Za zakończenie zajęć komputerowych, dzieci klas starszych po przygotowaniu swoich modeli 3D, mogły przejść do kolejnego etapu - wydruku. Nauczyciel jeszcze raz przedstawił swoim podopiecznym etapy przygotowania drukarki 3D do pracy. Na zakończenie wszyscy z zaciekawieniem przyglądali się wydrukowi swojego projektu. Na poniższych zdjęciach uczniowie obserwują pracę drukarki oraz przedstawiają wydrukowane prace.

     

    Brawa dla naszych młodych programistów !!!

     

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

  • Lekcja doświadczalna z fizyki – nauka przez doświadczenie

    W ramach lekcji fizyki uczniowie klasy 8 wzięli udział w zajęciach doświadczalnych, podczas których samodzielnie przeprowadzali eksperyment związany z wyznaczaniem przyspieszenia ziemskiego przy pomocy wahadła matematycznego, wykorzystując do tego pomoce naukowe uzyskane w ramach Laboratoriów Przyszłości. 

    Zajęcia miały na celu nie tylko utrwalenie wiedzy teoretycznej, ale przede wszystkim rozwijanie umiejętności praktycznego zastosowania fizyki. Uczniowie pracowali w grupach, analizując wyniki i wyciągając wnioski z przeprowadzonych obserwacji.

    Lekcja pokazała, że fizyka może być fascynująca i pełna ciekawych odkryć.

    #LaboratoriaPrzyszłości i #LaboratoriaPrzyszlosci

  • DZIEŃ BEZ PLECAKA

    Dzień Bez Plecaka to nietypowe, ale bardzo radosne wydarzenie, które kolejny raz organizowane jest w naszej szkole przez Samorząd Uczniowski. Tego dnia uczniowie przychodzą do szkoły bez tradycyjnych plecaków i przynoszą swoje podręczniki, zeszyty oraz przybory szkolne w kreatywny, często zabawny sposób. Zamiast plecaków wykorzystywane są walizki, koszyki, opony, wózki dla lalek, pokrowce od gitary oraz wiele innych.

    Celem akcji jest rozwijanie pomysłowości, integracja społeczności szkolnej oraz zwrócenie uwagi na temat równości. Dzień Bez Plecaka to również okazja do dobrej zabawy i oderwania się na chwilę od codziennej rutyny.

    Uczniowie chętnie angażują się w to wydarzenie, a nauczyciele często wspierają pomysły młodzieży, nagradzając „zamienniki” plecaków. W tym roku uczniowie losowali drobne upominki.

    To wyjątkowy dzień, który pokazuje, że nauka i kreatywność mogą iść w parze z uśmiechem.

    Opiekun SU M. Szymańska

  • Sukcesy naszych uczniów z matematyki!

    Z ogromną radością informujemy o wspaniałych osiągnięciach naszych uczniów w prestiżowych konkursach matematycznych! W Międzynarodowym Konkursie "Kangur Matematyczny" wyróżnienia otrzymali: Kuba Kamiński z klasy II Szymon Andrusieczko z klasy IV To duże osiągnięcie, które świadczy o ich zaangażowaniu i pasji do matematyki! Gratulacje należą się również naszym uczniom, którzy zostali laureatami Ogólnopolskiego Konkursu "Orzeł Matematyczny", zdobywając wysokie miejsca w skali całego kraju: Szymon Baran (klasa I) Bianka Florczyk (klasa I) Nadia Matejak (klasa IV) Lena Mrówka (klasa IV) Jesteśmy dumni z Waszych sukcesów i trzymamy kciuki za kolejne wyzwania!

    Gratulujemy uczniom, nauczycielom oraz rodzicom!

  • NAJLEPSI W WOJEWÓDZTWIE

    W środę 11.06. nasz uczeń Franciszek w towarzystwie mamy i nauczycielki języka angielskiego wziął udział w uroczystej gali wręczenia medali i dyplomów laureatom konkursów przedmiotowych Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Franciszek znalazł się tym samym w gronie najlepszych w województwie, których talent i praca dodają skrzydeł rówieśnikom, a bliskich i nauczycieli wprawiają w zachwyt i poczucie ogromnej dumy.

    Jeszcze raz gratulujemy Franciszkowi i jego rodzicom i życzymy kolejnych sukcesów na dalszej drodze!!!!

  • WAKACJE TUŻ, TUŻ..

    Artystyczno-wakacyjne inspiracje naszych najmłodszych "Artystów". Czy to w słońcu, czy w deszczu. Wakacje najlepszym czasem na wzbogacanie wspomnień.

  • Wycieczka do Kołobrzegu oddziałów przedszkolnych.

    Dnia 10.06.2025rr. dzieci z oddziałów przedszkolnych ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie wybrały się na wycieczkę do Kołobrzegu. Celem wyjazdu była wspólna zabawa, integracja oraz poznanie uroków nadmorskiego miasta.

    Pierwszym punktem programu był spacer nad morzem. Przedszkolaki z zaciekawieniem obserwowały fale, zbierały muszelki i cieszyły się piękną pogodą oraz świeżym, morskim powietrzem. Wspólne zdjęcia na tle Bałtyku będą wspaniałą pamiątką z tego dnia.

    Po spacerze dzieci odwiedziły kawiarnię znajdującą się w pobliżu bulwaru nadmorskiego. Tam każdy mógł wybrać swoje ulubione lody i w miłej atmosferze odpocząć po spacerze.

    Na zakończenie wycieczki dzieci udały się do sali zabaw Figlarnia. Radości i śmiechu nie było końca! Przedszkolaki mogły korzystać z licznych atrakcji – zjeżdżalni, torów przeszkód, basenu z kulkami i wielu innych.

    Wycieczka była bardzo udana, pełna uśmiechu, wrażeń i dobrej zabawy. Dzieci wróciły do szkoły zadowolone i pełne pięknych wspomnień.

  • DZIEŃ PRZYJACIELA – wspólne czytanie i rozmowy o przyjaźni

    Z okazji Dnia Przyjaciela wolontariusze z klas V i VIII zorganizowali wyjątkowe zajęcia czytelnicze dla przedszkolaków oraz uczniów klasy I.

    W przyjaznej atmosferze młodsi uczniowie wysłuchali opowiadania o sile przyjaźni, a następnie z entuzjazmem odpowiadali na pytania i dzielili się swoimi przemyśleniami na temat tego, co oznacza bycie prawdziwym przyjacielem.

    Zajęcia były nie tylko okazją do rozwijania czytelnictwa, ale także do budowania relacji i wspólnego spędzania czasu. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał kolorowego „kwiatowego lizaka przyjaźni”, który wywołał uśmiech na twarzach dzieci.

    „PRZYJAŹŃ TO NIE JEDNA WIELKA RZECZ – TO MILION MAŁYCH RZECZY .”

  • KOCHAMY WAS – Dzień Rodziny w oddziale przedszkolnym

    5 czerwca 2025 r. dzieci z oddziału przedszkolnego zaprosiły swoich rodziców na uroczystość z okazji ich święta. Wydarzenie to mało szczególny charakter, ponieważ wzmacnia emocjonalnie więzi rodzinne, a przede wszystkim uczy szacunku, miłości i przywiązania do swojej rodziny, integruje ze sobą również wszystkie rodziny.

     

    Przedszkolaki okazały wdzięczność swoim rodzicom za miłość, opiekę i wychowanie. Zadedykowały im program artystyczny, śpiewały piosenki, recytowały wierszyki. Na koniec programu artystycznego maluchy wręczyły rodzicom przygotowane prezenty wraz z życzeniami. Spotkanie z rodzicami zakończyło się słodkim poczęstunkiem.

     

    Program artystyczny: Jolanta Dziubak

     

    Dekoracje: Alicja Lis, Agnieszka Stankiewicz

     

    Zdjęcia: Agnieszka Stankiewicz

  • Dzień Mamy i Taty w grupie 6-latków

    Pomimo deszczowej pogody, w naszej grupie 6-latków panowała prawdziwie radosna atmosfera!

    Z okazji Dnia Mamy i Taty dzieci przygotowały wesoły występ, podczas którego wcieliły się w rolę… doradców zawodowych! Z dużym zaangażowaniem i humorem próbowały wybrać dla swoich rodziców nowe zawody. Na koniec jednak jednogłośnie stwierdziły, że najważniejszy i najpiękniejszy zawód na świecie to bycie Mamą i Tatą – i właśnie za to rodzicom podziękowały. Po występie wszyscy wspólnie rysowali, jak lubią spędzać czas z rodziną, a potem – w rytm muzyki – ruszyli do tańca! Najwięcej emocji wzbudziło przeciąganie liny – dzieci i rodzice tworzyli drużyny i dopingowali się nawzajem. Dziękujemy wszystkim rodzinom za obecność, zaangażowanie i ciepłą atmosferę. Ten dzień na długo pozostanie w naszej pamięci!

  • Fascynujące spotkanie autorskie i warsztaty czytelnicze już za nami…

    4 czerwca 2025 r. w Szkole Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie mieliśmy zaszczyt gościć poetkę Panią Renatę Teresę Korek. Pani Renata jest poetką, pedagogiem, działaczką społeczną, malarką, fotografką, menedżerem kultury, badaczką historii i tradycji regionalnej, członkinią Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

    Pracę zawodową rozpoczęła przed laty jako wychowawca w Domu Dziecka w Gryficach, później była nauczycielką w szkole podstawowej i średniej w Trzebiatowie. Od 1996 roku jest dyrektorką Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury (w skład Ośrodka wchodzą: biblioteka, dom kultury, muzeum i galeria). Pełniła także funkcje przewodniczącej Rady Powiatu Gryfickiego. Społecznie pracuje jako przewodnicząca Trzebiatowskiego Towarzystwa Kultury.

    Inspirując się lokalnym dziedzictwem kulturowym zainicjowała szereg cennych przedsięwzięć, które wpływają na charakterystyczny klimat miasta i kreują tożsamość jego mieszkańców. Najbardziej znane to seminarium naukowe "Trzebiatów-spotkania pomorskie", Spotkanie Czterech Świec, Trzebiatowskie Spotkania Kultur "Sąsiady", Trzebiatowskie Święto Kaszy, Ogrody Marii Czartoryskiej – Trzebiatowskie Spotkania Literackie. Działania te uczyniły z Trzebiatowa niemal wzorcowy przykład symbiozy mieszkańców zróżnicowanych pod względem narodowościowym i wyznaniowym. W 2000 r. utworzyła Izbę Regionalną "Nasz Dom", która w ciągu kolejnych lat przekształciła się w Muzeum Pałacowe.

    Pani Renata spotkała się z uczniami klasy IV, którzy to poznali jej bogatą biografię, pasje i pozycję książkową pt. „Zaczarowane podwórko”. Przedszkolaki oraz uczniowie klas I-III wzięli udział w warsztatach czytelniczych, podczas których poznali nowe pozycje książkowe utrwalając się w przekonaniu że warto czytać, bo czytanie daje nam nie tylko wiedzę, ale również wiele uśmiechu i zadowolenia.

    Dziękując naszym wspaniałym gościom z Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury – Biblioteki Publicznej im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej,  wręczyliśmy im w prezencie ilustrację do tomu wierszy Pani Renaty „Wierszowanki do poduszki” i wiersza pt. „Krówka”, którą przepięknie wykonała nasza lokalna artystka i pracownik naszej szkoły Pani Alicja Lis, specjalnie na tą okazję. Ponadto nasze biblioteczne skrzaty również pojechały w gościnę do sąsiedzkiej biblioteki. Spotkaniu towarzyszyło moc pozytywnych emocji, co obrazuje poniższy film, do którego obejrzenia serdecznie zapraszamy.

    Spotkanie i warsztaty odbyły się jako jedno z działań realizowanych w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, z którego pozyskaliśmy dotację celową na zakup nowości czytelniczych do naszej biblioteki szkolnej.

    Tekst i zdjęcia: nauczyciel-bibliotekarz Anna Stefaniak-Dołęgowska.

  • WYCIECZKA DO BAŁTYCKIEGO PARKU DINOZAURÓW.

    05 czerwca 2025 roku wychowawcy klas 1-3 zorganizowali dla uczniów wycieczkę do Bałtyckiego Parku Dinozaurów we Wrzosowie koło Kamienia Pomorskiego. Wyjazd był podyktowany nie tylko walorami zachęcającymi do wykształcenia u dzieci zamiłowania do podróży, które kształcą, ale również ciekawego, pouczającego spędzania czasu z możliwością zdobycia wiedzy o czasach prehistorycznych, spotkania ze zwierzętami z różnych zakątków świata oraz aktywnym spędzaniem czasu na świeżym powietrzu. Po przyjeździe ruszyliśmy ścieżką edukacyjną. Obserwowaliśmy praludzi i warunki ich życia, podziwialiśmy potężne sylwetki dinozaurów oraz mieliśmy bliski kontakt ze zwierzętami. Po tych atrakcjach udaliśmy się na główny plac zabaw, na którym czekały na nas: przejażdżka kolejką torową, trampoliny, dmuchańce i park linowy. Mieliśmy również możliwość obejrzeć wystawę minerałów i skorzystać z salonu gier. Koniecznie musieliśmy wygospodarować czas na zakup pamiątek i pyszne lody. Czas zabaw i różnego rodzaju doświadczeń upłynął bardzo szybko. Po radosnej zabawie i przyjemnym wysilku dzieci z wielkim apetytem zjadły obiad. Wszyscy uczestnicy wycieczki wracali do domów w bardzo dobrych humorach i z wieloma pozytywnymi wspomnieniami. Dziękujemy za opiekę przewodnikowi naszej wycieczki - pani Wiktorii, kierowcy autokaru - panu Krzysztofowi oraz firmie turystycznej Transfer. Super uczniowie klas 1-3!

  • SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

    To, co robimy dla innych, nadaje naszemu życiu sens. Prawdziwe spełnienie pochodzi z dzielenia się, pomagania i życzliwości wobec innych ludzi.Tak można określić to co dla naszej szkolnej społeczności od wielu lat robi nasza absolwentka Kornelia ŻMUDA. Jest zawsze jest tam gdzie jest potrzebna pomoc.

    Jest pierwsza. Nie oczekując splendoru, zawsze gotowa na bezinteresowną pomoc. Tak było i tym razem. Na hasło „organizujemy Bieg z Wiatrakami i I Milę Drzonowską „ zaangażowała się we wszystkie zadania związane z organizacją tego sportowego wydarzenia. Za wszystko co do tej pory i licząc na pomoc w przyszłości

    SERDECZNIE DZIĘKUJEMY

    Społeczność Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie a w szczególności nauczyciele wychowania fizycznego

    Radosław Rasztubowicz i Dariusz Pietrzykowski

  • Życzenia

    Z okazji Dnia Dziecka

    każdego dnia pełnego słońca, radości i uśmiechu,

    wspaniałych przyjaciół, rozwijania talentów i pasji.

    Niech Wasze marzenia spełniają się każdego dnia.

    Radosnego Dnia Dziecka

    życzą

    Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy Szkoły

  • 🏃‍♂️ Drzonowska Mila – Bieg z Wiatrakami 2025 🏃‍♀️

    Tegoroczna edycja Biegu z Wiatrakami zyskała wyjątkowe urozmaicenie – po raz pierwszy odbył się bieg w kategorii OPEN, czyli Drzonowska Mila!

    Pomysłodawcą tej inicjatywy był Tomasz Żmuda, pasjonat biegania, który tchnął w wydarzenie nową energię. Z kolei rolę gościa specjalnego i ambasadora biegu objął pan Andrzej Wyganowski – legenda kołobrzeskiego sportu, doświadczony trener, biegacz i osoba, która swoją pasją inspiruje kolejne pokolenia.

    Frekwencja przerosła nasze oczekiwania – na starcie stanęło aż 77 zawodników, co było dla nas niezwykle miłym zaskoczeniem!

    Mamy ogromną nadzieję, że Drzonowska Mila na stałe wpisze się w tradycję Biegu z Wiatrakami, bo wspólne bieganie i radość z aktywności fizycznej to wartości, które chcemy pielęgnować i promować.

    Wyniki klasyfikacji OPEN:

    Kategoria kobiet:

    I miejsce – Małgorzata Krynicka-Grzyb

    II miejsce – Antonina Rutkowska

    III miejsce – Dagmara Spadło

    Kategoria mężczyzn:

    I miejsce – Przemysław Barański

    II miejsce – Kamil Hołub

    III miejsce – Tomasz Żmuda

    Gratulujemy wszystkim uczestnikom – zarówno zwycięzcom, jak i każdemu, kto stanął na starcie. Bo najważniejsze było uczestnictwo, pozytywna energia i wspólne przeżywanie sportowych emocji!

    #DrzonowskaMila #BiegZWiatrakami #SportToRadość #AktywnaSpołeczność #Inspiracja #Pasja #RuchToZdrowie

  • I DRZONOWSKA MILA

    Tegoroczna edycja Biegu z Wiatrakami została wzbogacona o bieg w kategorii OPEN. Pomysłodawcą tego biegu był Tomasz Żmuda – pasjonat biegania. Gościem specjalnym i ambasadorem biegu - pan Andrzej Wyganowski – ikona kołobrzeskiego sportu, doświadczony trener, pasjonat biegania i niezwykle inspirująca postać.

    Byliśmy mile zaskoczeni frekwencją, gdyż w zmaganiach wzięło udział aż 77 zawodników ! Mamy nadzieję, że ten bieg na stałe będzie współtowarzyszył Biegowi z Wiatrakami, bo możliwość wspólnego biegania i cieszenia się sportem w takim dniu jest dla nas wszystkich niezwykle ważna.

    Wyniki kwalifikacji:

    W KATEGORII KOBIET

    I miejsce - MAŁGORZATA KRYNICKA- GRZYB

    II miejsce - ANTONINA RUTKOWSKA

    III miejsce - DAGMARA SPADŁO

    W KATEGORII MĘŻCZYZN

    I miejsce - PRZEMYSŁAW BARAŃSKI

    II miejsce - KAMIL HOŁUB

    III miejsce - TOMASZ ŻMUDA

  • IX BIEG Z WIATRAKAMI

    30 maja tego roku zorganizowaliśmy dziewiątą już edycję Biegu z Wiatrakami pod honorowym patronatem Wójta Gminy Kołobrzeg.

    Bieg z Wiatrakami to święto ruchu, zabawy, emocji oraz integracji połączonej z aktywnością fizyczną. To okazja, aby święto przypadające na 1 czerwca – Dzień Dziecka - uczcić w aktywny sposób poprzez zdrową rywalizację.

    Biegali wszyscy – od przedszkolaków po ósmoklasistów - na różnych dystansach, zdobywając pamiątkowe medale.

    Dopełnieniem tegorocznych obchodów Dnia Dziecka były zabawy na dmuchanych zjeżdżalniach, nagrody – upominki oraz degustacja różnorodnych smakołyków.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie
    Drzonowo 13

Galeria zdjęć