• UWAGA WAŻNE!

• Obowiązek szkolny i obowiązek nauki dla dzieci i młodzieży z Ukrainy

• WAKACJI NADSZEDŁ CZAS....

Uroczystym apelem, w którym udział wzięli zaproszeni goście: wójt Gminy Kołobrzeg Jerzy Wolski, główny specjalista d.s oświaty Wioletta Linda, przewodnicząca Rady Rodziców Beata Sawicka, radni i sołtysi Gminy Kołobrzeg oraz rodzice, nauczyciele i pracownicy szkoły zakończyliśmy rok szkolny 2023/2024.

Uroczystość rozpoczęła się wspaniałym występem w wykonaniu uczniów klasy I i zespołu wokalnego „ Figielek”.

Podczas uroczystości pożegnaliśmy absolwentów klasy ósmej, którym zostały wręczone świadectwa ukończenia szkoły i świadectwa z wyróżnieniem, które otrzymali Kinga Sikora i Bartosz Sołoducha. Rodzice uczniów wyróżnionych z rąk pani dyrektor otrzymali listy gratulacyjne

Wychowawcy klas IV-VII wręczyli nagrody i świadectwa z wyróżnieniem 23 tegorocznym „ prymusom”. Za 100% frekwencję nagrody odebrały Anna Woźniak i Patrycja Grząkowska.

Nagrodzonych zostało 4 laureatów-Oliwia Górska, Kinga Sikora,Franciszek Wąsowski i Malwina Boczkowska zdobywcy złotego, dwóch srebrnych i brązowego medalu- Międzynarodowego Konkursu „Kangur Językowy” oraz finalistka wojewódzkiego konkursu z języka angielskiego organizowanego przez Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty ( Oliwia Górska).

W sporcie nagrodzono Dominika Jakubów, który uzyskał zaszczytny tytuł Sportowca Szkoły.

Tytuł Sportowca Roku 2023/2024 uzyskały Klaudia Grząkowska i Antonina Rutkowska.

Tytuł Sportowej Nadziei Szkoły trafił w ręce Leny Lachowicz.

W dowód uznania i podziękowania wręczono Państwu Monice i Tomaszowi Żmudom statuetkę "Wielkiego Sportowego Serca".

Wójt Jerzy Wolski nagrodził 10 uczniów stypendiami Wójta Gminy Kołobrzeg za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe.

Stypendium naukowe otrzymał Mikołaj Sawicki

Stypendium sportowe otrzymały :

Sołogub Maja, Rutkowska Antonina, Grząkowska Klaudia,Klim Alicja, BłażkowskaNela, Kotowska Maja, Szymanek Lena, Jakubów Katarzyna, Lachowicz Lena.

Z rąk pani dyrektor 14 uczniów za wysokie wyniki w nauce i osiągnięcia sportowe otrzymało Stypendia Dyrektora Szkoły.

Stypendium naukowe otrzymał Mikołaj Sawicki

Stypendia sportowe otrzymały:

Antonina Rutkowska, Klaudia Grząkowska,Sołogub Maja, Klim Alicja, Blażkowska Nela, Kotowska Maja,Szymanek Lena,Jakubów Katarzyna, Lachowicz Lena, Laskowska Agata, Martyna Sawicka

Podziękowaliśmy także sponsorom, którzy wspierają nas w organizacji „Biegu z Wiatrakami” – cyklicznej imprezy organizowanej z okazji Dnia Dziecka.

Dyrektor szkoły Irena Pietrzykowska podziękowała za piękne lata, poświęcenie i oddanie, lojalność oraz trud włożony w pracę w naszej szkole, odchodzącym na emeryturę Paniom: Bogumile Saran, Grażynie Kownackiej i Małgorzacie Białeckiej. Do życzeń i podziękowań dołączyli się wójt Jerzy Wolski i Rada Rodziców.

Wszystkim życzymy radosnych, słonecznych i bezpiecznych wakacji.

• KULINARNE PODRÓZE

Zakończył się kolejny rok zajęć kulinarnych, w których uczestniczyli uczniowie klas edukacji wczesnoszkolnej. Podczas zajęć dzieci samodzielnie przygotowywały różne potrawy, smakowały przygotowane przez siebie smakołyki i częstowały nimi z dumą innych uczniów, nauczycieli czy pracowników obsługi. Niektóre smaki z poprzedniego roku jak racuszki z jabłkami czy kotleciki z kalafiora albo kieszonki francuskie z warzywami stały się ulubionymi potrawami i zostały powtórzone w tym roku szkolnym.

Jednak hitem stała się czekolada z awokado i przełożone nią torciki z andrutów, co widać na czekoladowych buziach uczestników zajęć. Proste potrawy z wykorzystaniem ciasta francuskiego od zawijańców z twarożkiem czy z jabłkami po zawijane pizzerki, czy wspomniane wcześniej kieszonki z warzywami to łatwe i pyszne przekąski, z którymi dzieci świetnie dają sobie radę i z powodzeniem mogą je samodzielnie przygotować w domu. Jabłka, borówki, maliny, truskawki i inne owoce wykorzystane zostały w słodkich deserach, szejkach czy sokach. O świątecznych pierniczkach już nie wspomnę… Samodzielnie przygotowane zdrowe hamburgery, w których znalazło się mnóstwo warzywnych dodatków, to niemałe zdziwienie dla samych autorów… I taki jest jeden z celów zajęć kulinarnych w naszej szkole – przygotowanie dzieci do aktywnego poszukiwania smaków, do kreatywnego układania składników zdrowego posiłku, przyzwyczajania do zdrowych produktów i ich smaków. Uśmiechnięte buzie mówią same za siebie

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!

• Szkoła Podstawowa im. Mieszka I w Drzonowie
    78-133 Drzonowo 13