

11 czerwca 2026 r. wychowawcy klas 1-3 zorganizowali dla swoich uczniów wycieczkę do Gdańska i Gdyni. Rodzice wraz ze swoimi pociechami stawili się na miejsce zbiórki już o godzinie 5.30 rano. Po przekazaniu informacji organizacyjnych ruszyliśmy w trasę. Podczas podróży autokarem dzieci mogły podziwiać malownicze miejscowości, zmieniający się krajobraz oraz słuchać ciekawych opowieści pana przewodnika o rycerzach i zamkach znajdujących się na pomorzu. Po przyjeździe do Gdyni udaliśmy się do Centrum Nauki Experyment, gdzie dzieci doświadczyły mnóstwa atrakcji. Mogły nie tylko skorzystać ze zjeżdżalni, rowerków czy bieżni, ale zamienić się w naukowców i prowadzić różne doświadczenia. Jednym z najbardziej popularnych było sprawdzenie jaką moc ma ich krzyk i co czuje fakir leżąc na materacu z wbitymi gwoździami. Uczniowie dowiedzieli się o różnych tajemnicach skrywanych w laboratoriach naukowych. Poznali siły panujące w przyrodzie i tajniki magii. Dodatkowo wzięli udział w warsztatach na temat prądu – było bardzo ciekawie. Po radosnym eksperymentowaniu nastąpił czas na zakupienie pamiątek i sprawdzenie swoich matematycznych umiejętności w praktyce. Radości nie było końca ale brzuchy wycieczkowiczów już dawały znać, że czas na obiad. Ruszyliśmy więc do ZOO w Gdańsku-Oliwie, gdzie w restauracji czekał pyszny obiadek. Wszyscy wsuwali, aż się uszy trzęsły. Po obiedzie, wreszcie ruszyliśmy na zwiedzanie ZOO. Było wspaniale, zwłaszcza, że akurat przestał padać deszcz. Idąc po wyznaczonych trasach mogliśmy zaobserwować liczne gatunki zwierząt z różnych stron świata - te duże i te małe, spokojne i pełne wigoru, niepozorne i z bogatą kolorystyką. Najzabawniejsze były różne gatunki małp, szympansy i orangutany. Niektóre z nich spały inne figlowały a jeszcze inne tuliły się do mamy, co nas wszystkich bardzo wzruszyło. Czas minął przyjemnie i szybko. Pożegnaliśmy się z ZOO. W drodze powrotnej czekała na nas jeszcze jedna niespodzianka - kolacja w MCDonaldzie. Trasa powrotna minęła bardzo spokojnie. Wróciliśmy kilka minut po godzinie dwudziestej pierwszej. Dziękujemy panu pilotowi wycieczki oraz panom kierowcom, którzy sprawili, że nasza wycieczka była bezpieczna. Również Wy drogie dzieci, spisałyście się na medal. Wielkie brawa!

Mamy świetną wiadomość! Nasz uczeń, Mikołaj Sawicki, zajął 2. miejsce w etapie wojewódzkim VII Ogólnopolskiego Konkursu na rymowankę, organizowanego przez KRUS.
Tegoroczna edycja odbyła się pod hasłem „Wioski bez troski”. Zadaniem uczestników było ułożenie wierszyka (od 6 do 24 wersów), który promował bezpieczną pracę w gospodarstwie i pokazywał, jak zapobiegać upadkom (zgodnie z kampanią „Rola rolnika, by upadku unikał”).
Zadanie wymagało sporej kreatywności, ponieważ w tekście trzeba było poprawnie wykorzystać przynajmniej 6 trudnych słów kluczowych, takich jak: bezpieczeństwo, prewencja, zagrożenie, koncentracja, nawierzchnia czy wypadek. Mikołaj poradził sobie z tym wyzwaniem znakomicie.
Za zajęcie miejsca na podium Mikołaj otrzymał nagrody rzeczowe oraz materiały promocyjne. Ufundowały je instytucje i organizacje wspierające rolnictwo w naszym regionie.
Mikołajowi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy powodzenia w kolejnych konkursach!

Uczniowie klas VI–VIII uczestniczyli w spotkaniu z adwokatem w ramach ogólnopolskiej akcji „Adwokaci Rozjaśniają Prawo”, której celem jest przybliżanie młodzieży zagadnień prawnych w praktyczny i przystępny sposób. Tematem przewodnim zajęć był hejt – czym jest, czym nie jest oraz jakie mogą być jego konsekwencje prawne i społeczne.
Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się m.in., gdzie przebiega granica między krytyką a hejtem, jakie zachowania w sieci mogą naruszać prawo oraz jak reagować na przemoc słowną i cyberprzemoc. Była to cenna lekcja odpowiedzialności za słowa – zarówno w świecie realnym, jak i internetowym.
Serdecznie dziękujemy Panu Mecenasowi Marcinowi Szymielewiczowi za interesujące spotkanie, liczne przykłady z praktyki oraz zaangażowanie w edukację prawną młodzieży


!!!HALO UCZNIOWIE !!! ze Szkoła Podstawowa imienia Mieszka I w Drzonowie - Gmina Kołobrzeg oraz Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie mamy dla Was świetną wiadomość !!!
Już 01 czerwca 2026 r. rusza rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski- zapraszamy Was do udziału w tej zabawie
Wójt Gmina Kołobrzeg Jerzy Wolski "rzuca" Wam wyzwanie i oferuje dla Ucznia który przejedzie najwięcej kilometrów w aplikacji Aktywne Miasta dla Gminy Kołobrzeg SUPER NAGRODĘ
ROWER
Nie zwlekajcie- już dziś ściągnijcie aplikację Aktywne Miasta
dołączcie do Rywalizacji Gmin
Z grup ogólnych wybierzcie Szkołę którą reprezentujecie
i ruszajcie na podbój ścieżek
Rywalizujecie więc nie tylko o tytuł Najlepszej Szkoły Podstawowej w Gminie Kołobrzeg ale również Najlepszego Ucznia Szkół Podstawowych w Gminie Kołobrzeg
Nagrodę może wygrać wyłącznie uczeń który uczęszcza w roku szkolnym 2025/2026 do Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Dźwirzynie lub Szkoła Podstawowa imienia Mieszka I w Drzonowie - Gmina Kołobrzeg.



Dzisiejszy poranek zaczął się dla grupy uczniów nerwowym wyczekiwaniem. Szczęśliwcy, którzy pozytywnie przeszli egzamin teoretyczny na kartę rowerową , mogli przystąpić do części praktycznej na placu manewrowym. Po pojawieniu się egzaminatora, którym był funkcjonariusz Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Kołobrzegu, poziom adrenaliny wśród zdających wyraźnie wzrósł, a bicie serc przyspieszyło. Jak się okazało, mimo początkowego niepokoju, egzamin przebiegł pomyślnie i dwanaścioro kierujących może samodzielnie kręcić kilometry w czerwcowej rywalizacji o Rowerową Stolicę Polski. Najlepszy przejazd tegorocznej edycji zaliczył Bryan Ochnio z klasy czwartej! Brawo! Wszystkim z całego serca gratulujemy i życzymy szerokich ścieżek bez wybojów


Te słowa legendy piłki nożnej ,Pelego, idealnie wpisują się w ogromny sukces Klaudii Grząkowskiej, uczennicy naszej szkoły, trenującej pod okiem wybitnego trenera Przemysława Spadło w Klubie Sportowym MOROTE. Podczas Mistrzostw Polski w karate WKF wywalczyła złoty medal w konkurencji kumite juniorek młodszych w kategorii wagowej -47kg. Jej sukces jest powodem do ogromnej dumy dla całej społeczności szkolnej oraz inspiracją dla innych uczniów, by z odwagą realizowali swoje marzenia. By uhonorować dokonania Klaudii, cała szkoła podczas apelu gromkimi brawami i skandowaniem imienia naszej bohaterki podziękowała jej za wspaniały sukces. Z rąk Pani Dyrektor Nasza Mistrzyni otrzymała podziękowania oraz nagrody rzeczowe.
Gratulujemy Klaudii oraz wszystkim ,którzy przyczynili się do tego wielkiego sukcesu. Niech ten triumf będzie motywacją do kolejnych wyzwań!
tekst:Dariusz Pietrzykowski
foto;
Morote
Jagoda P



Drodzy Darczyńcy,
Z całego serca dziękujemy za Waszą dobroć i chęć niesienia radości innym.
Dzięki Państwa wsparciu, zaangażowaniu i otwartym sercom mogliśmy zrealizować wydarzenie, które połączyło wszystkich w duchu sportu, zdrowej rywalizacji i wspólnego
celu.
Dzięki Wam II edycja Drzonowskiej Mili oraz jubileuszowa X edycja Biegu z Wiatrakami organizowana z okazji Dnia Dziecka była pełna uśmiechów, zabawy i niezapomnianych
chwil.
Wasze wsparcie to nie tylko prezenty – to dowód, że dobro naprawdę istnieje i potrafi zmieniać świat na lepszy.
Niech ta radość, którą podarowaliście wszystkim uczestnikom, wróci do Was w postaci ciepła, wdzięczności i pięknych chwil w codziennym życiu.
PIĘKNIE DZIĘKUJEMY!!!
SPONSORZY
X BIEG Z WIATRAKAMI 2026 oraz II DRZONOWSKA MILA
- Pani ANNA PAWŁOWSKA
- Pan Piotr Wojciechowski
- DJ MASTER Marcin Falkiewicz
- Kącik Urody Beata Muzyczuk
- Pralnia Sarbia
* Miś mailna (Zamki dmuchane i misie do wynajęcia)
* Państwo Klaudia i Dawid Pietras
* Państwo Anna i Sławomir Biedrzyccy
* „ Tymianek” Anna Loska Usługi gastronomiczne
* Pracownicy sklepu DINO w Drzonowie
* Gospodarstwo Rolne Adam Niebieszczański, Drzonowo
* Rylowscy. Hurtownia spożywcza, Kołobrzeg
* Hurtownia owoców i warzyw Kawon, Kołobrzeg
* Pani Alicja Lis
* Pani Izabela Piętka
* Pani Monika Madejek
* Pani Agnieszka Szczęsna
* Koło Gospodyń Wiejskich w Drzonowie
* LIND Spółka z.o.o KĘDRZYNO
* Państwo Marta i Krzysztof WOŹNIAK
* Pani Natalia KARAWASILIS
* Usługi ogólnobudowlane SEW-BUD Seweryn Zelmachowicz
* Usługi Brukarskie ZELBRUK Przemysław Zelmachowicz
* OSP Sarbia
* OSP Drzonowo
* Pan Andrzej Biedrzycki
* Sołtys Zbigniew Wróbel
* Pan Andrzej Zbytnik
* Radny Marcin Kosut
* CATBUD Zwolak Łukasz
* Rada Rodziców Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie
* SOŁECTWO DRZONOWO * Sołectwo Sarbia * Sołectwo Karcino
* Sołectwo Nowogardek
* Agimus Trans Sławomir Kowalski
* Pani MARTA BIEDRZYCKA
* Państwo BEATA I SYLWESTER SAWICCY
* KOŁO GOSPODYŃ WIEJSKICH
"KARCINIANKI" W KARCINIE
* SOŁTYS SOŁECTWA KARCINO MONIKA MADEJEK
* JG CARS JAKUB GOŁUCHOWSKI
* Sołtys Sołectwa Głowaczewo Elżbieta Grząkowska
* Piekarnia- cukiernia Andrzej Pepliński
* PM Remonty Przemysław Motyczyński
* ERSTE Bank Polska Pierwszy Odział w Kołobrzegu
* ŁUKASZ GÓRSKI PIZZA PRESTO
* Państwo MALWINA I PIOTR ELZNER
* "STACJA SMAKU" MARTA DZIKIEWICZ
* Sklep spożywczo-przemysłowy Maria i Ireneusz Bazych
* Al Pako - Alpaki Charzyno
* Magda i Wojciech Andrusieczko
*UKS CHROBRY
* Gmina Kołobrzeg
* Gminne Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji (GOSTiR)
* 141 Drużyna Harcerskiej Służby Granicznej Rycerze Morza z Drzonowa
* Bałtycki Hufiec Morski ZHP Kołobrzeg
* Państwo Monika i Tomasz Żmuda



Dziś nasza szkoła zamieniła się w prawdziwą arenę sportowych emocji!
Z okazji Dnia Dziecka odbyła się wyjątkowa, jubileuszowa impreza biegowa X Bieg z Wiatrakami, w której udział wzięli uczniowie wszystkich klas – od najmłodszych po najstarszych . Atmosfera pełna radości, dopingu, zdrowej rywalizacji i wspólnego świętowania towarzyszyła wszystkim. Nie mniej emocji było w czasie otwartego biegu II edycji Drzonowskiej Mili w której udział wzięło 54 biegaczy. Jako bieg otwarty dla wszystkich kategorii wiekowych dostarczył wielu pozytywnych emocji. Był szansą do rodzinnej rywalizacji. Był również okazją do zacieśniania rodzinnych relacji oraz przekazywania sportowych tradycji i promowania zdrowego stylu życia.
Były medale, gromkie brawa i mnóstwo pozytywnej energii, ale także nagrody, zabawy na dmuchańcach , poczęstunek, okolicznościowy tort..
Dziękujemy uczestnikom, kibicom, darczyńco współorganizatorom – to dzięki Wam ten dzień był tak wyjątkowy!
To był dzień pełen energii, śmiechu i sportowej pasji – dokładnie taki, jaki powinien być Dzień Dziecka!




Szanowni Rodzice, drodzy Uczniowie.
Zbliża się czas kiedy przyjdzie nam się żegnać na okres wakacji. Jest to moment, w którym każdy z nas zapomina o tym, co było złe i nieprzyjemne, chcąc pamiętać tylko to, co miłe i fantastyczne. Bardzo często żegnając się, przyjmujemy od Was dobre słowo, bukiet kwiatków, czy słodkości, będące wyrazem Waszej sympatii.
Tym razem ZRÓBMY COŚ ZUPEŁNIE INNEGO!
NIE CHCEMY kwiatów i czekoladek. CHCEMY RAZEM Z WAMI ROZSIEWAĆ DOBRO wśród tych, którzy sami nie mogą o nie zawalczyć! Dlatego, od tego roku na zwieńczenie wszystkiego, co działo się z okazji 40-to lecia szkoły APELUJEMY o przyłączenie się do akcji:
Karma zamiast kwiatka
Zerwijmy z dotychczasową tradycją! Stwórzmy NOWĄ, NASZĄ WŁASNĄ!
Dyrektor oraz my, wychowawcy, nauczyciele i pracownicy zgodnie przyznajemy – kwiaty więdną, czekolada wchodzi w biodra, DOBRO ZOSTAJE! Dlatego też apelujemy! Nie przynoście kwiatów, nie kupujcie pamiątek, przynieście SPECJALISTYCZNĄ karmę dla psów. Po rozmowie z zarządem oraz wolontariuszką schroniska wynika, że potrzebne są:
Dla Puszbera: ROYAL CANIN HYPOALLERGENIC dla psów małych (mokra)
Dla Dziadka: ROYAL CANIN URINARY S/O dla dużych psów (mokra)
Są to zwierzaki, które zmagają się z bezdomnością i chorobami. Sprawmy, że ich psie życie będzie lepsze.
Można też kupić karmę mokrą Maxi Natural z BIEDRONKI dla pozostałych pupili.
Puszki i saszetki można obejrzeć w różnych punktach w szkole oraz na drzwiach wejściowych do budynku.
Zbierzcie się całą klasą, albo małą grupką, zadziałajcie indywidualnie, wszystko jedno, ale
ZRÓBMY HAŁAS, SIEJMY DOBRO!


DZIEŃ DZIECKA PEŁEN RADOŚCI I ATRAKCJI
Z okazji Dnia Dziecka wolontariusze oraz przedstawiciele SU przygotowali dla dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz klas I–III miłą niespodziankę, organizując wiele atrakcji. Na najmłodszych czekały m.in. giga bańki mydlane, brokatowe tatuaże, kolorowe warkoczyki, bransoletki, malowanie twarzy oraz malowanie kredą.
Dzieci były zachwycone, a uśmiech nie schodził z ich twarzy przez cały dzień. Nie zabrakło również miłych niespodzianek w klasach, lodów oraz drobnych upominków dla najmłodszych.
Z okazji ich święta życzymy wszystkim dzieciom dużo radości, uśmiechu, spełnienia marzeń, wielu powodów do zabawy oraz beztroskich chwil każdego dnia. Niech każdy dzień będzie pełen przyjaźni, szczęścia i dziecięcej ciekawości świata!


DRODZY UCZNIOWIE! DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE, KTÓREGO CELEM BYŁO NIE TYLKO UCZCZENIE 40-LECIA SZKOŁY ALE RÓWNIEŻ ROZWIJANIE KREATYWNOŚCI I WYOBRAŹNI PLASTYCZNEJ POPRZEZ TWORZENIE WYJĄTKOWYCH, RELAKSACYJNYCH KOLOROWANEK. WASZE KOLOROWANKI UMILĄ WOLNE CHWILE ORAZ POMOGĄ SIĘ ZRELAKSOWAĆ WAM I WASZYM KOLEGOM.
KOMISJA KONKURSOWA PRZYZNAŁA:
I MIEJSCE:
MARCELINA WOŹNIAK
IGA FRYŹLEWICZ
MARTYNA KOSZARNA
HANNA LOSKA
II MIEJSCE:
MIŁOSZ ANDRUSIECZKO
LENA MRÓWKA
SZYMON ANDRUSIECZKO
III MIEJSCE
ESTERA CISZEWSKA
LENA WOŹNIAK
NADIA SUCHARKIEWICZ
WYRÓŻNIENIA: PATRYCJA GRZĄKOWSKA NADIA MATEJAK AMELIA JASZCZAK IGA SZMAJDZIAK
GRATULUJEMY


DRODZY RODZICE I UCZNIOWIE!
BARDZO DZIĘKUJEMY ZA UDZIAŁ W KONKURSIE. KAŻDY Z WYKONANYCH PRZEZ WAS DOMKÓW DLA OWADÓW JEST WSPANIAŁY, ORYGINALNY, WYKONANY Z EKOLOGICZNYCH MATERIAŁÓW. WSZYSTKIE ZAPEWNIAJĄ MIESZKANIE RÓŻNORODNYM OWADOM W NASZYM SZKOLNYM EKOLOGICZNYM OGRODZIE. OGRÓD BĘDZIE SUKCESYWNIE, PRZEZ KILKA LAT ZAPEŁNIANY WASZYMI DOMKAMI. PO DŁUGICH I TRUDNYCH DEBATACH KOMISJA KONKURSOWA ZDECYDOWAŁA, PRZYZNAĆ:
I MIEJSCE:
-JULIA BUCZNIEWSKA I DZIADEK ADAM
-HANIA I TYMON LOSKA I DZIADEK HENRYK
-MIŁOSZ ANDRUSIECZKO I TATA DARIUSZ
-PAWEŁ I SZYMON ANDRUSIECZKO ORAZ DZIADEK JANUSZ
-NADIA I IGOR MATEJAK I TATA MATEUSZ
-MAJA, JAKUB I ADAM ŁUKASIEWICZ ORAZ MAMA MAGDALENA I TATA MICHAŁ
II MIEJSCE:
-MAGDALENA CIEŚLEWICZ I WJUEK JAROSŁAW
-TOBIASZ ZWOLAK I TATA ŁUKASZ
-INES STRZELEC I TATA ARTUR
-ADRIAN SZYDLIK I TATA PIOTR
-NORBERT I MICHALINA MOTYCZYŃSCY I TATY PRZEMYSŁAW
III MIEJSCE:
-ADRIAN KWIECIŃSKI I MAMA ALINA
-ALEKS STOSKMANN I MAMA ANGELIKA
WSZYSTKIE PRACE KONKURSOWE OTRZYMAJĄ NAGRODY UFUNDOWANE PRZEZ WÓJTA GMINY KOŁOBRZEG, KTÓRE ZOSTANĄ WRĘCZONE PODCZAS UROCZYSTOŚCI ZAKOŃCZENIA ROKU SZKOLNEGO DLA KLAS I-III 26.CZERWCA 2026R. O GODZINIE 9.00 W SZKOLE. SEDRECZNIE ZAPRASZAMY UCZNIÓW I RODZICÓW, DZIADKÓW I WUJKÓW NA WRĘCZENIE NAGRÓD.


Dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie klasy I wzięły udział w wycieczce edukacyjnej do Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury, który realizuje projekt „Biblioteka. Otwierasz. Odkrywasz.”
Podczas wyjątkowych warsztatów czytelniczych dla najmłodszych odbyło się uroczyste Pasowanie na Czytelnika, którego dokonała dyrektorka Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury – pani Renata Teresa Korek. Dzieci miały również okazję uczestniczyć w inspirującej lekcji bibliotecznej, przygotowanej przez bibliotekarki – panią Marzennę Dudek i panią Karolinę Kurczewską. Spotkanie wzbogaciły także ciekawe gry i zabawy muzealne, które poprowadziła pani Beata Frąckowiak, dostarczając uczestnikom wiele radości i nowych doświadczeń.
Cele edukacyjne wyjazdu:
Wyjazd był także okazją do podkreślenia wieloletniej współpracy szkoły z biblioteką szkolną, która systematycznie organizuje działania promujące czytelnictwo oraz wspiera rozwój kompetencji językowych uczniów od najmłodszych lat.
Dziękujemy pracownikom Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury za serdeczne przyjęcie i przygotowanie wartościowych zajęć, które na długo pozostaną w pamięci naszych uczniów.
Tekst: nauczyciel-bibliotekarz Anna Stefaniak-Dołęgowska, zdjęcia Ośrodek Kultury w Trzebiatowie i Anna Stefaniak-Dołęgowska.


W ramach realizowanej w klasie II innowacji pedagogicznej uczniowie zaprosili panią Katarzynę Piastowicz – nauczycielkę fizyki, która zabrała dzieci do fascynującej krainy sił i magii. Spotkanie było doskonałą okazją do połączenia nauki z zabawą oraz odkrywania tajemnic otaczającego świata.
Podczas zajęć drugoklasiści obserwowali ciekawe eksperymenty oraz samodzielnie wykonywali doświadczenia pod czujnym okiem prowadzącej. Wśród atrakcji znalazły się między innymi doświadczenia: „Nie do rozerwania”, „Plastelinowa łódka”, „Balonowe czary” oraz obserwacja zjawiska tęczy. Każde doświadczenie wzbudzało ogromne zainteresowanie, radość i ciekawość młodych odkrywców.
Dzieci z wielkim zaangażowaniem uczestniczyły w zajęciach, przekonując się, że nauka może być fascynującą przygodą pełną niespodzianek. Takie spotkania pokazują, że warto poznawać świat poprzez doświadczenia, eksperymenty i wspólne odkrywanie tajemnic fizyki.
Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał dyplom aktywności, który był miłą pamiątką tego wyjątkowego dnia.
Serdecznie dziękujemy pani Kasi za poświęcony czas, ogromne zaangażowanie oraz wspaniałą lekcję pełną nauki, uśmiechu i niezapomnianych wrażeń!


Uczniowie klasy II odwiedzili dzieci z oddziałów przedszkolnych, aby przeczytać im swoje ulubione wiersze Juliana Tuwima, które poznawali i omawiali podczas lekcji. Młodzi czytelnicy z dużym zaangażowaniem prezentowali utwory poety, a przedszkolaki z zainteresowaniem słuchały ich występów.
Spotkanie było nie tylko okazją do promowania czytelnictwa i przybliżania dzieciom piękna poezji, ale również pierwszym krokiem w przygotowaniu uczniów do pełnienia roli wolontariuszy. Poprzez wspólne czytanie i kontakt z młodszymi kolegami i koleżankami drugoklasiści rozwijają empatię, odpowiedzialność oraz chęć niesienia pomocy innym.
To była wartościowa i pełna uśmiechu inicjatywa, która z pewnością będzie miała swoją kontynuację.


Na czym polega konkurs?
Zachęcamy uczniów wraz z rodzinami do twórczego wykorzystania przeczytanych, nieużywanych już książek i nadania im nowego życia w formie oryginalnych prac plastycznych.
Zadanie konkursowe:
Wykonajcie wspólnie dowolną ozdobę z wykorzystaniem wyczytanej książki.
Może to być m.in.:
Kto może wziąć udział?
Konkurs skierowany jest do rodzin uczniów, które chcą wspólnie spędzić czas i wykazać się kreatywnością.
Cele konkursu:
Termin składania prac:
do 19 czerwca 2026 r.
Miejsce składania prac:
Biblioteka szkolna.
Ocena prac:
Komisja konkursowa oceni prace według:
Nagrody: wyniki konkursu oraz nagrody zostaną wręczone na apelu sukcesów.
Serdecznie zapraszam do udziału w konkursie dzieci wraz z całymi rodzinami.
Nauczyciel-bibliotekarz: Anna Stefaniak-Dołęgowska.
🌟 Dajcie książkom drugie życie i pokażcie, jak wiele można z nich stworzyć!
Serdecznie zapraszamy do udziału i życzymy wspaniałej, twórczej zabawy!


Podczas uroczystego apelu z okazji Jubileuszu 40-lecia naszej szkoły nagrodę specjalną „ Przyjaciel Dziecka” przyznaną przez Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Koszalinie otrzymało Szkolne Koło Wolontariatu. Statuetkę z rąk członka zarządu TPD Bożeny Czujko i sekretarza zarządu Andrzeja Tyla odebrała Emilia Dziedzic – opiekun Koła.
Wyróżnienie to jest nie tylko dowodem uznania dla wszystkich członków Koła za wieloletnią, bezinteresowną pomoc izaangażowanie w działania na rzecz najmłodszych,ale także inspiracją do dalszej pracy. Pokazuje, że nawet najmniejsze gesty dobroci mogą mieć ogromne znaczenie i zmieniać życie innych na lepsze.
Jesteśmy dumni, że nasza społeczność szkolna potrafi jednoczyć się wokół idei pomocy i że wspólnymi siłami możemy tworzyć świat, w którym dzieci czują się bezpieczne, docenione i kochane.
Gratulujemy Kołu Wolontariatu tego wyjątkowego wyróżnienia!


Polonezem, wprowadzeniem pocztu sztandarowego i odśpiewaniem hymnu państwowego rozpoczęliśmy obchody Święta Szkoły.
"Jubileusz to święto wszystkich, którzy w tej szkole zostawili cząstkę swojego serca."- tymi słowami zwróciła się do uczestnikóJubileuszu 40-lecia szkoły dyrektor Irena Pietrzykowska.
Powitała gości, którzy uświetnili obchody swoją obecnością.
Byli wśród nich:
Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Marek Hok
Wicemarszałkini Województwa Zachodniopomorskiego Anna Bańkowska
Wójt Gminy Kołobrzeg- Jerzy Wolski
Starosta Kołobrzeski Mirosław Tessikowski
Wicestarosta Kołobrzeski Jacek Kuś
Przewodniczący Rady Gminy Kołobrzeg Krzysztof Chabaj
Wiceprzewodniczący Rady/Gminy Kołobrzeg Bartosz Góral
Starszy wizytator Kuratorium Oświaty w Szczecinie Delegatura w Koszalinie Małgorzata Gał
Proboszcz Parafii Rzymsko – Katolickiej pw. św. Jana Chrzciciela w Sarbii Waldemar Pozlewicz
Radni Rady Gminy Kołobrzeg: Anna Brynkiewicz, Marcin Kosut, Adam Malek, Leszek Strzechmiński Damian Romańczuk
Sołtysi Gminy Kołobrzeg: Elżbieta Grząkowska,Agnieszka Jagielska, Monika Kocur, Monika Madejek, Jolanta Strzechmińska, PiotrElzner, Zbigniew Wróbel była dyrektor szkoły Pelagia Staniul oraz wicedyrektor Jan Stróżak
Dyrektor Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dźwirzynie Elżbieta Korżel
Wicedyrektor Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Kołobrzegu Anna Orłowska
Sekretarz Zarządu Oddziału Okręgowego TPD w Koszalinie Andrzej Tyl i członek Zarządu Bożena Czujko
Główny specjalista d.s oświaty Wioletta Linda
Przewodniczący Rady Rodziców Michał Loska wraz z członkami Rady Rodziców
Komendant Bałtyckiego Hufca Morskiego phm. Jacek Dresler z zastępcą phm. Kornelią Żmudą oraz phm. Grzegorz Grząkowski
Kierownik Warsztatu Terapii Zajęciowej w Trzebiatowie Agata Zawół
Pracownik Biblioteki Publicznej w Drzonowie Marzena Przyżycka
Reprezentujące dyrektor Trzebiatowskiego Ośrodka Kultury w Trzebiatowie Renatę Teresę Korek Karolina Kurczewska i Marzenna Dudek .
W uroczystości wzięli udział także nauczyciele, pracownicy obsługi obecnie pracujący oraz ci, którzy są już na zasłużonej emeryturze, rodzice, uczniowie, absolwenci, sponsorzy, przyjaciele naszej szkoły.
Dyrektor podkreśliła, że cztery dekady temu powstała szkoła, która od samego początku stała się miejscem edukacji, rozwoju
i przyjaźni. Było to możliwe dzięki ludziom, którzy budowali fundamenty naszego sukcesu – wspaniali nauczyciele, dyrektorzy oraz wszyscy pracownicy . Wskazała, że szkoła to nie tylko budynek, to przede wszystkim ludzie, którzy ją tworzą, którzy się wspierają, mogą zainspirować, obudzić ciekawość i zmotywować
do wspólnego działania. Nasza szkoła nigdy nie była jedynie miejscem czy instytucją, ale zawsze społecznością stworzoną przez uczniów, ich rodziców oraz nauczycieli, którzy oddali
jej swoje umiejętności, entuzjazm i serce. Wokół szkoły zawsze gromadziły się osoby twórcze, kreatywne, poszukujące najlepszych rozwiązań oraz otwarte i wrażliwe na potrzeby dzieci. Dzięki ich entuzjazmowi i zaangażowaniu udało się stworzyć Naszą Szkołę
taką, jaką widzimy ją dzisiaj –nowoczesną, przyjazną, z sukcesami w konkursach przedmiotowych, tematycznych, artystycznych, akcjach, z wybitnymi osiągnięciami sportowymi, wyróżniającą się działaniami charytatywnymi, służbą harcerską, szkołą otwartą na nowe wyzwania.
Zaproszeni goście wypowiedzieli wiele ciepłych i serdecznych słów i życzeń – docenili nasz dotychczasowy dorobek, osiągnięcia i sukcesy, życzyli, aby nasza szkoła nadal była miejscem, w którym rozwijają się talenty, rodzą przyjaźnie i kształtują wartości na całe
życie.
W takcie uroczystości miało miejsce uhonorowanie dyrektora szkoły Ireny Pietrzykowskiej Srebrną Odznaką Honorową Gryfa Zachodniopomorskiego.
Część oficjalna zakończyła się zaśpiewaniem hymnu szkoły.
Ogromny aplauz wzbudził program artystyczny przygotowany przez uczniów pełen ekspresji, tańca, śpiewu i recytacji. Niespodzianką dla wszystkich było wykonanie przez
nauczycieli i pracowników piosenki na melodię „ 40 lat minęło”.
Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni na poczęstunek, który stał się okazją do rozmów, wspomnień przy wspólnym oglądaniu prezentacji „ Historia szkoły w obiektywie”.
Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego święta oraz tym, którzy przez 40 lat tworzyli historię naszej szkoły. To dzięki Wam możemy z dumą patrzeć w przyszłość.




Z całego serca pragniemy wyrazić naszą ogromną wdzięczność Radzie Rodziców, Sołectwom Drzonowa, Karcina, Sarbii,Głowaczewa i Nowogardku,
Kołom Gospodyń Wiejskich „ Karcinianki” z Karcina i z Drzonowa, Straży Pożarnej z Sarbii, pani Monice Madejek,
państwu Annie i Michałowi Loska za nieocenioną pomoc
w organizacji naszego rodzinnego pikniku.
Państwa zaangażowanie, życzliwość, energia i poświęcony czas sprawiły, że to wydarzenie stało się niezapomnianym dniem dla wszystkich uczestników.
Dzięki Państwa wsparciu nasza inicjatywa stała się nie tylko możliwa, ale również pełna radości, uśmiechu i dobrej atmosfery.
Jak powiedział Albert Schweitzer:
„Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży,
jeśli się ją dzieli.”
Dzięki Państwa pomocy mogliśmy podzielić się tym
szczęściem z całą naszą społecznością.