W Mrzeżyńskie Hali Sportowej 5.03.2025 r. rozegrane zostały zawody Mistrzostw Województwa Zachodniopomorskiego Regionu "B"w ramach Igrzysk Dzieci w Unihokeju Dziewcząt i Chłopców.Po bardo zaciętych,będących na wysokim poziomie pojedynkach nasi chłopcy wywalczyli brązowy medal a dziewczęta zdobywając srebrny medal uzyskały kwalifikacje do finału Mistrzostw Unihokeja Dziewcząt Województwa.
BRAWO NASI!!! DZIĘKUJEMY!!!
Z radością informujemy, że od 5 marca uczniowie naszego Szkolnego Koła Caritas (SKC) wezmą udział w akcji Zdrapka Wielkopostna. To wyjątkowe wyzwanie, które przez 40 dni będzie inspirować do refleksji, samodoskonalenia i wprowadzania dobrych zmian w codziennym życiu.
Celem Zdrapki Wielkopostnej jest pomoc w uporządkowaniu swojego życia i odkrywanie wartości, które mogą prowadzić do szczęścia – zarówno własnego, jak i najbliższych. Każdego dnia uczniowie będą realizować małe, ale znaczące zadania, które skłaniają do działania i budują lepszy świat.
Nie jest to wyzwanie ponad siły, ale motywacja do przeżywania Wielkiego Postu w sposób przynoszący realne korzyści. Zachęcamy wszystkich do wsparcia uczestników oraz do podejmowania własnych wielkopostnych postanowień.
Życzymy wytrwałości i wielu wartościowych doświadczeń!
1 marca obchodziliśmy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych– święto poświęcone bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy po II wojnie światowej nie złożyli broni i walczyli o wolną Polskę.
Nasza szkoła również włączyła się w obchody tego szczególnego dnia. Na szkolnym holu przygotowano gazetkę. Uczniowie klasy 5-8 w ramach zajęć poznali bliżej historię związaną z losami bohaterów, obejrzeli fragment filmu o Żołnierzach Wyklętych, chętni mogli przystąpić do realizacji dodatkowego zadania sprawdzającego ich wiedzę o bohaterach historycznych. Oceny celujące, jakie otrzymali, wskazują, że od dziś historia Żołnierzy Niezłomnych nie jest im już obca.
Z radością informujemy, że dzisiaj Pani Dyrektor Irena Pietrzykowska wręczyła dyplom oraz nagrodę Lenie Mrówce, uczennicy klasy IV, która otrzymała wyróżnienie
w XVII Ogólnopolskim Konkursie "Ekologia w moim domu".
Serdecznie gratulujemy Lenie tego wspaniałego osiągnięcia i życzymy dalszych sukcesów!
28 lutego 2025 r. członkowie Szkolnego Koła Przyjaciół Biblioteki zaprosili do biblioteki uczniów klasy pierwszej i wystawili dla nich przedstawienie teatralne pt. „Dziwna przygoda w bibliotece”. Przedstawienie to traktowało o tym jak dzieci powinny zachowywać się w bibliotece i w jaki sposób dbać o książki, żeby inni czytelnicy mogli także z nich korzystać przez kolejne lata. Przeprowadzono także mały test na temat znajomości bajek i baśni literatury dziecięcej, z którym pierwszoklasiści doskonale sobie poradzili. Uczniowie wzięli także udział w warsztacie przygotowania zakładki do książki. Na zakończenie nasi czytelnicy wypożyczyli swoją pierwszą lekturę szkolną pt. „Plastusiowy pamiętnik”, autorstwa Marii Kownackiej.
Tego dnia także podsumowano zadanie czytelnicze klas I-VIII, realizowane w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0, na przygotowanie reklamy promującej proponowaną przez daną klasę książki do przeczytania swoim kolegom i koleżanką. Prace publikujemy, a wyniki zostaną ogłoszone niebawem.
Tekst i zdjęcia: nauczyciel-bibliotekarz Anna Stefaniak-Dołęgowska.
W naszej szkole odbył się wyjątkowy Bal Karnawałowy, który przyciągnął tłumy uśmiechniętych uczniów, nauczycieli oraz pracowników. W piątkowe popołudnie hol szkolny zamienił się w kolorową przestrzeń pełną balonów, serpentyn i błyszczących ozdób, tworząc niezapomniany nastrój. Uczniowie przyszli na bal w fantazyjnych strojach, odzwierciedlających różne postacie z bajek, filmów i historii. Można było zobaczyć księżniczki, super bohaterów, zwierzęta oraz postacie z popularnych filmów animowanych. Impreza przy muzyce rozpoczęła się od tańców, do których zachęcali animatorzy. Z AKCJI_ ZNIMACJI z Koszalina. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach, a na twarzach wszystkich , gościł radosny uśmiech. W przerwach między tańcami można było poczęstować się słodkościami przygotowanymi przez Radę Rodziców. Bal Karnawałowy to doskonała okazja do wspólnej zabawy i integracji, a także sposób na uczczenie karnawałowej tradycji w radosnej atmosferze. Wszyscy świetnie się bawili, a wspomnienia tej wspaniałej zabawy pozostaną w pamięci uczniów i nauczycieli. Dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie tak udanego balu!
Z radością informujemy, że nasi wolontariusze otrzymali pisemne podziękowania od Fundacji Świętego Mikołaja za zaangażowanie w akcję pisania listów do darczyńców. Jesteśmy dumni z ich wkładu i cieszymy się, że mogliśmy wesprzeć tak szlachetną inicjatywę!
W Tłusty Czwartek w naszej szkole odbył się specjalny kiermasz, który zgromadził uczniów, nauczycieli oraz pracowników w radosnej atmosferze. Z okazji tej tradycji ,rodzice przygotowali dla wszystkich pyszne pączki, faworki oraz inne słodkie wypieki, które zostały wystawione na stoiskach w holu szkoły. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie – od klasycznych pączków z różanym nadzieniem, po faworki posypane cukrem pudrem. Kiermasz cieszył się ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie i nauczyciele chętnie dzielili się swoimi wypiekami, a atmosfera była pełna śmiechu i radości. Cała społeczność szkolna mogła poczuć magię tego dnia, ciesząc się nie tylko pysznymi wypiekami, ale również wspólnym czasem spędzonym w miłej atmosferze.
Organizator Samorząd Uczniowski.
W związku z pojawiającymi się w przestrzeni publicznej wiadomościami dotyczącymi rekrutacji do oddziałów przedszkolnych i klas I Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie na rok szkolny 2025/2026 przypominam, że wszelkie informacje, terminy postępowania rekrutacyjnego oraz postępowania uzupełniającego (wydane Zarządzeniem Nr 9/2025 Wójta Gminy Kołobrzeg z dnia 24 stycznia 2025 roku) zostały zamieszczone , jako obowiązujące:
• na stronie szkoły: spdrzonowo.edupage.org,
• na tablicy informacyjnej,
• na drzwiach głównych wejściowych do budynku szkoły.
Jednocześnie oświadczam, że jako dyrektor szkoły nie odpowiadam za treści zamieszczane / przekazywane jako wiadomości prywatne.
Wszelkich i niezbędnych informacji dotyczących Rekrutacji na rok szkolny 2025/2026 udziela szkoła.
Z poważaniem
Irena Pietrzykowska
Dyrektor Szkoły Podstawowej
im. Mieszka I w Drzonowie
To pytanie dotyczy konfliktu między dążeniem do posiadania dóbr materialnych, a rozwijaniem wewnętrznych talentów i wartości. Taki tytuł nosi również spektakl profilaktyczny, na który dziś wybraliśmy się do RCK-u w Kołobrzegu.
Przedstawienie, w wykonaniu aktorów Teatru Profilaktycznego ALERT, którego misją jest przekazywanie młodym odbiorcom ważnych wartości i zasad moralnych wspierających ich rozwój i kształtujących postawy życiowe, zachęciło widzów do refleksji nad życiowymi priorytetami oraz wyborem drogi, którą dobrze jest podążać. Uczniowie przekonali się, że w życiu ważne jest rozwijanie swoich talentów, a nie dobra materialne, które w konsekwencji wcale nie przynoszą szczęścia. Wszyscy z zaciekawieniem obejrzeli spektakl, pełen humoru, emocji i pozytywnych wibracji.
Mam również nadzieję, że uwrażliwił młodych widzów na problemy i zaowocuje działaniem, pomocą słabszym i czynieniem świata piękniejszym miejscem dla wszystkich.
Udział uczniów klas IV-VIII w spektaklu w całości sfinansowała Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Kołobrzegu.
Agnieszka Tułaza – pedagog szkolny
25 lutego 2025r. wychowawcy klas 0-3 zorganizowali dla swoich podopiecznych wyjazd do RCK w Kołobrzegu na spektakl teatralny " Baśnie Dalekiego Wschodu", który zapoznał widzów z przygodami Sindbada Żeglarza, jego brata oraz innych baśniowych postaci. Dzieci z wielką uwagą i zaangażowaniem obejrzały przedstawienie, wyrażając własne emocje związane z wydarzeniami, które toczyły się na scenie. Wielkie wrażenie wywarły: scenografia, muzyka, efekty świetlne i dźwiękowe oraz rytmiczne tańce a także wesołe piosenki wykonywane przez aktorów. Podczas przedstawienia przeplatały się zagadnienia związane z ochroną środowiska naturalnego, szacunku i miłości do innych ludzi oraz zwierząt. Wszyscy mogli odczuć wyższość i zwycięstwo dobra nad złem, które było głównym morałem baśni. Na koniec wykonawcy zostali nagrodzeni gorącymi brawami od publiczności. W ramach edukacji z orientacji zawodowej uczniowie zapoznali się z pracą osób związanych z teatrem, a zwłaszcza z rolą aktora. Wyjazd sprawił wiele radości i pozytywnych przeżyć.
DEKLARACJA_O_KONTYNUOWANIU_WYCHOWANIA_PRZEDSZKOLNEGO.doc
ZGLOSZENIE_DZIECKA_DO_KLASY_PIERWSZEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ.doc
OSWIADCZENIE_O_MIEJSCU_ZAMIESZKANIA_RODZICOW_KANDYDATA_I_KANDYDATA.doc
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_KLASY_PIERWSZEJ_SZKOLY_PODSTAWOWEJ_.doc
WNIOSEK_O_PRZYJECIE_DZIECKA_DO_ODDZIALU_PRZEDSZKOLNEGO_W_SZKOLE.doc
OSWIADCZENIE_O_SAMOTNYM_WYCHOWYWANIU_DZIECKA_ORAZ__O_NIEWYCHOWYWANIU_ZADNEGO_DZIECKA_WSPOLNIE_Z_.doc
OSWIADCZENIE_O_WIELODZIETNOSCI_RODZINY_KANDYDATA.doc
OSWIADCZENIE_RODZICOW_O_MIEJSCU_ZAMIESZKANIA_KREWNYCH_DZIECKA.doc
POTWIERDZENIE_PRZEZ_RODZICA_KANDYDATA_WOLI_PRZYJECIA.doc
ZASWIADCZENIE_O_MIEJSCU_ZATRUDNIENIA_RODZICOW.doc
HARMONOGRAM CZYNNOŚCI W POSTĘPOWANIU REKRUTACYJNYM
Zarządzenie Nr 9/2025 Wójta Gminy Kołobrzeg z dnia 24 stycznia 2025 r.
Okres ferii zimowych to przede wszystkim czas wypoczynku i zabawy. Nie można jednak zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Przedstawiciele PGW Wody Polskie RZGW w Szczecinie przeprowadzili prelekcje w ramach Programu "Aktywni Błękitni". Przypomnieli uczniom, jak bezpiecznie zachowywać się w trakcie uprawiania zimowych sportów, utrwalili zasady postępowania, gdy jest się świadkiem wypadku oraz prawidłowego alarmowania służb ratowniczych w przypadku zagrożenia. Pojawiły się również treści z zakresu ochrony środowiska oraz zagrożeń naturalnych.
Nasi uczniowie potrafią wiele, są świetni w sporcie, osiągają wyniki w konkursach wiedzy i artystycznych, ale potrafią też garściami czerpać z życia! Przez trzy dni w naszej szkole pachniało jedzonkiem, jedzonkiem, które wszyscy wcinali z uśmiechem na ustach! Były tosty, hot dogi w dwóch rodzajach ciasta, pojawił się nawet czekoladowiec na deser i popcorn oraz pyszna lemoniada
na naturalnym miodzie. Dania serwowane na gorąco cieszyły się ogromną popularnością, a wśród komentarzy pojawiały się takie stwierdzenia jak: „pyszne śniadanie”, „lepiej niż w barze (mlecznym)”, „smacznie i zdrowo”, „więcej takich śniadań”, „nie jem parówek, ale te są świetne”.
Takie opinie cieszą i sprawiają, że przyjemność z akcji czerpią wszyscy, a to najważniejsze! Jest mi niezmiernie miło, że potrafimy się bawić i doceniać to, co inni dla nas robią. Był to bowiem nie
tylko kiermasz kanapkowy, ale także lekcja ekonomii dla maluchów, którzy samodzielnie robili zakupy odliczając odpowiednie kwoty pod czujnym okiem i wsparciu sprzedawcy. Mali klienci rozwijali też umiejętności społeczne ćwicząc odpowiednią postawę podczas transakcji.
Niejednokrotnie słychać było w kolejce: „Poproszę się mówi, pamiętaj”, co wywoływało uśmiech bo uprzejmość to rzecz, która zawsze powinna być w modzie.
Nasza akcja nie udałaby się, gdyby nie zaangażowanie wielu osób, którym z całego serca dziękuję.
Choć nie pojawią się tu nazwiska, można powiedzieć, że cała społeczność naszej szkoły to ludzie, na których zawsze można polegać.
Brawo my! Jak zawsze!!
W czwartkowe przedpołudnie (30 stycznia 2025 r.) uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Mieszka I w Drzonowie odwiedzili Bibliotekę Publiczną im. Marii z Czartoryskich Wirtemberskiej. Ich wizyta miała szczególny charakter – odbyła się w ramach lekcji bibliotecznej, muzealnej oraz prelekcji na temat czytelnictwa. Jest to jedno z zadań przewidzianych do realizacji przez dzieci z oddziałów przedszkolnych i uczniów klas I-VIII, w ramach pozyskanej dotacji z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.
Jak relacjonują pracownicy biblioteki „Podczas spaceru po komnatach pałacowych dzieci i młodzież miały okazję poznać bogatą historię obiektu. Pani Marzenna Dudek poprowadziła lekcję biblioteczną, pani Beata Frąckowiak zaprezentowała fascynujący świat muzealnych ekspozycji, a pani dyrektor Renata Teresa Korek wygłosiła prelekcję, która zachęciła do odkrywania pasji czytelniczej.
Spotkania biblioteczno-muzealne to ulubiona forma przybliżania dzieciom i młodzieży nie tylko historii i kultury, ale także umożliwiania im rozwoju wyobraźni, wzbogacania słownictwa i pogłębiania poczucia wartości. Cieszymy się, że mogliśmy stworzyć przestrzeń, w której uczniowie nie tylko się uczą, ale też świetnie się bawią”.
W maju 2025 r. zaprosimy do naszej szkoły Panią dyrektor Renatę Teresę Korek, na spotkanie autorskie, gdyż jest ona poetką, malarką, fotografką, menadżerką kultury, działaczką społeczną, twórczynią Muzeum Pałacowego w Trzebiatowie oraz wielu innych projektów w obszarze społeczno-kulturalnym. Od wielu lat bada i opisuje w artykułach i książkach dzieje Pomorza. Jest to autorka tomów poetyckich i książek dla dzieci. Tworzy także słowa i muzykę do swoich piosenek.
Pięknie dziękujemy Pani dyrektor i pracownikom ośrodka za przemiłe przyjęcie i olbrzymie zaangażowanie w. przygotowanie dla nas wspaniałej przygody, bo tak to spotkanie zapamiętamy.
Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z wizyty naszych uczniów i serdecznie zachęcamy inne szkoły do skorzystania z bardzo bogatej oferty Ośrodka Kultury w Trzebiatowie.
Tekst: nauczyciel-bibliotekarz Anna Stefaniak-Dołęgowska
Uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka w Oddziale Dzieci Sześcioletnich
W dniu 24 stycznia w naszej szkole odbyła się wyjątkowa uroczystość z okazji Dnia Babci i Dziadka. W atmosferze radości sześciolatki przygotowały dla swoich ukochanych dziadków niezapomniane występy.
Dziadkowie mieli okazję obejrzeć film, w którym ich wnuczęta śpiewały piosenki, składały życzenia oraz tańczyły do wesołych melodii. Była to wyjątkowa chwila, w której dzieci wyraziły swoje uczucia za pomocą wzruszających słów i piosenek. Ponadto recytowały wiersz, w którym przekazały dziadkom swoje najserdeczniejsze słowa życzliwości.
Uroczystość umiliły wspólne tańce, które wprowadziły wszystkich w jeszcze radośniejszy nastrój. Podczas spotkania goście częstowali się słodkościami przygotowanymi przez rodziców, co było miłym dopełnieniem tego magicznego dnia.
Uroczystość otworzyła pani dyrektor Irena Pietrzykowska, która serdecznie powitała gości i złożyła im życzenia. Spotkanie pełne wzruszeń, uśmiechów i serdeczności na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci, jak i ich dziadków.
24 stycznia 2025 roku w Szkole Podstawowej w Drzonowie zostało przeprowadzone szkolenie dla uczniów klas 1-3 w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego "Ratujemy i Uczymy Ratować".
Nauczyciel - koordynator przedstawił zasady prawidłowego postępowania w przypadku udzielenia pomocy osobie poszkodowanej z zachowaniem własnego bezpieczeństwa. Po części wstępnej zostały przeprowadzone ćwiczenia praktyczne: ocena przytomności i wzywanie pomocy z uwzględnieniem numerów alarmowych oraz prowadzenie rozmowy z dyspozytorem w celu podania niezbędnych informacji odnośnie zdarzenia, ułożenie poszkodowanego w pozycji bocznej, a także resuscytacja krążeniowo - oddechowa. Dzieci bardzo chętnie brały udział w zajęciach, eksponując odpowiednią wiedzę teoretyczną i przyjmując prawidłową postawę przy zadaniach praktycznych.
Brawo Mali Ratownicy!
Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla Babć i Dziadków. Babcia i Dziadek to słowa, które każdemu dziecku kojarzą się z ciepłem, miłością i poczuciem bezpieczeństwa. Dziadkowie dla swoich wnuków zawsze mają czas,
chętnie pomagają, są cierpliwi, rozumieją i bezgranicznie kochają. W podziękowaniu za ich wielkie serce w grupie przedszkolnej odbyło się uroczyste spotkanie, podczas którego dzieci
przedstawiły program artystyczny, prezentując wiersze, piosenki i taniec. Na koniec wnuczęta obdarowały swoich bliskich pięknymi upominkami oraz zaprosiły gości na słodki poczęstunek. Dziękuję Babciom i Dziadkom za tak liczne przybycie, a Rodzicom za pomoc
i zaangażowanie przy organizacji tej wspaniałej uroczystości.
Wychowawca grupy przedszkolnej Jolanta Dziubak
Niezmiernie miło jest mi poinformować o ogromnym sukcesie ucznia klasy VIII, FRANCISZKA WĄSOWSKIEGO , który w tym roku dołączył do grona tych, którzy dotarli do wojewódzkiego etapu konkursu języka angielskiego Zachodniopomorskiego Kuratora Oświaty. Franciszek, który od klasy V regularnie reprezentuje szkołę w konkursach językowych, zarówno powiatowych, wojewódzkich jak i międzynarodowych, może się już pochwalić wielokrotnym tytułem laureata w konkursie międzynarodowym Kangur Językowy.
Kangur jeszcze przed nami, ale konkurs kuratoryjny to niezwykłe osiągnięcie. Warto zaznaczyć, że egzamin ósmoklasisty to poziom A2/A2+ w skali ESOKJ (europejska skala poziomu znajomości języka), natomiast konkurs kuratoryjny to poziom nawet C1/C1+, co oznacza, że wiedza i umiejętności językowe Franciszka są warte pochwały i wielkich słów uznania! Brawo Franku!
Opiekun-nauczyciel języka angielskiego ANNA PAWLIK
(Grfika stworzona przez narzędzie AI Dall-E)